PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35375}

Zmiennicy

7,5 39 833
oceny
7,5 10 1 39833
7,7 6
ocen krytyków
Zmiennicy
powrót do forum serialu Zmiennicy

Nawet obsadził tutaj siebie w największej roli. Cały serial ma w sobie dużo ciepła, wiele podsumowań i odniesień historycznych i do wcześniejszych dzieł mistrza. Humor nie jest już tak ostry, jak w pozycjach od Poszukiwany, poszukiwana do Alternatywy 4, ale wciąż jest to znakomita satyra. Jest tu specyficzny klimat upadającego PRL-u lat 80-tych Czuć, że komuna upada i zaraz nastanie III RP. Czuć też wiele niepokojów, co do tego czy będzie to taka cukierkowa rzeczywistość. Poprzez odniesienia historyczne reżyser i scenarzysta chciał jakby ukazać trwałość pewnych wartości i pewnego dziedzictwa, mimo wszechobecnej komuny i w przededniu historycznych zmian.

ocenił(a) serial na 9
baresco

Bareia miał w swoim zwyczaju grać epizodyczne role w swoich produkcjach np. Alternatywy 4(grał tam milicjanta, który był dzielnicowym) Serial rzeczywiście genialny pokazywał idealnie absurdy schyłkowego PRL-u.

ocenił(a) serial na 7
baresco

świetny serial... Na moją niższą ocenę ma wpływ strasznie (mnie) irytująca postać jednego z głównych bohaterów,Jacka
Generalnie z chęcią obejżę serial jeszcze raz,aczkolwiek faktycznie Alternatywy 4 to to nie jest

ocenił(a) serial na 8
dawidelana

Ja znowu wyżej cenię ten serial niż "Alternatywy 4". Lubię oglądać filmy, tudzież seriale z tamtych lat, Alternatywy nie pokazują tak dobitnie jak tutaj, jak to w tamtych czasach było, wszystko wyglądało, tam akcja dzieje się głównie w bloku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones